Fotoknihy

kniha z vašich fotografií

Fotokniha není jen kniha s fotkami. Fotokniha je příběh, který vyprávíte...

Fotokniha je moderní a stále oblíbenější prezentace a archivace fotografií, která plně nahrazuje klasická fotoalba. Umožňuje vkládat fotky jak z digitálních fotoaparátů, tak naskenovaných filmů, nebo starých fotografií. Je to ideální dárek plný krásných vzpomínek, který každého potěší.

Protože fotoknihy vyrábíme, lze je objednat i v EXPRESNÍM termínu s velmi rychlým dodáním (3 dny). 

STÁHNOUT PROGRAM PRO OBJEDNÁNÍ FOTOKNIHY

AlbumMaker nelze spustit?

 

Široká nabídka velikostí od malých knížek, přes velké čtvercové knihy, až po XXL panoramatický formát fotoknihy.

Na výběr jsou tři typy vazeb: 

Fotokniha

Fotokniha z vlastních fotek

undefined

Nejoblíbenější fotokniha s pevnou šitou vazbou v tvrdých zalaminovaných deskách z knihařské lepenky. Libovolný potisk celých desek včetně vložení textu na hřbet knihy.

 

KROUŽKOVÁ Fotokniha 

undefined

Ekonomická varianta fotoknihy s kroužkovou nebo sešitovou vazbou má obálku z pevného křídového papíru s oboustranným tiskem. Levná fotokniha je ideální jako dárek z dovolené pro babičku, nebo památka na oslavu narozenin.

 

FotoSEŠIT

undefined

Ekonomická varianta fotoknihy s kroužkovou nebo sešitovou vazbou má obálku z pevného křídového papíru s oboustranným tiskem. Levná fotokniha je ideální jako dárek z dovolené pro babičku, nebo památka na oslavu narozenin.

 

Ceník

 

typ knihy Standard Expres

Počet stránek

Příplatek za stránku
Fotokniha 22x15,5 cm (32str.)
499,- 749,- 32 - 104 5,-
Fotokniha 22x22 cm (32str.)
649,- 899,- 32 - 104 10,-
Fotokniha 22x29 cm (32str.)
699,-  949,- 32 - 104 10,-
Fotokniha 30x22 cm (32str.)
799,- 1049,- 32 - 104 10,-
Fotokniha 29x29 cm (32str.) 1190,- 1440,- 32 - 104 20,-
Fotokniha 42x29 cm (32str.)
1390,- 1640,- 32 - 104 20,-
 
Kroužková 21x30 cm (20str.)
399,- 549,- 20 - 76 (+4str.obálky) 10,-
Kroužková 30x21 cm (20str.)
399,- 549,- 20 - 76 (+4str.obálky) 10,-
 
Fotosešit 21x15 cm (8str.) 179,- 329,- 8 - 32 (+4str.obálky) 5,-
Fotosešit 22x22 cm (8str.) 199,- 349,- 8 - 32 (+4str.obálky) 10,-
Fotosešit 22x30 cm (8str.) 229,- 379,- 8 - 32 (+4str.obálky) 10,-
 
Barevná korekce fotografií 3,- / 1 fotografie

Cena fotoknihy je uvedena za základní (minimální) počet stránek. Stránky nad tento počet jsou účtovány jako příplatek za stránku.

Termíny výroby a dodání

Odběrní místo Standard Expres
AZ FOTO Brno Solniční
7 prac. dní 3 prac. dny
AZ FOTO Brno Zvonařka 7 prac. dní 4 prac. dny
AZ FOTO Brno LETMO 7 prac. dní 4 prac. dny
zaslání na adresu 7 prac. dní 4 prac. dny

Knihy z vlastních fotek dodáme do 7 pracovních dnů. Pokud potřebujete knížku rychle, lze ji objednat v EXPRESNÍM termínu.

 

Jak FOTOKNIHU objednat?undefined

Fotoknihu objednáte prostřednictvím programu AZFOTO AlbumMaker, který si ZDARMA stáhnete a nainstalujete do počítače. Aplikace je kompatibilní pouze s operačním systémem Windows.

Objednávku v programu jednoduše vytvoříte a odešlete. V nabídce je mnoho přednastavených šablon, pozadí, rámečků či klipartů, které můžete rozšířit o vlastní obrázky či grafiky. Fotografie lze v knize libovolně rozmístit a jejich počet záleží jen na Vás. Knihu lze také doplnit různými texty tak, aby byla přesně dle Vašich představ.

Pokud nemáte vložené fotky barevně připraveny pro tisk, zvolte v objednávce barevné úpravy "Profi korekce grafikem", protože každou fotku je potřeba pro kvalitní tisk upravit.

STÁHNOUT PROGRAM PRO OBJEDNÁNÍ FOTOKNIHY

Více o programu na tvorbu knih AlbumMaker

 

Více o fotoknihách

 


 

PÁR UŽITEČNÝCH RAD PRO TVORBU FOTOKNIHY

Jednotný styl celé knihy - Zvolte si styl, který se vám líbí a s mírnými úpravami jej použijte v celé knize. Není nutné střídat pozadí na každé stránce, kniha vypadá mnohem lépe se stejným pozadím na všech listech.

Dodržujte minimalismus - Pokud nemáte velké grafické cítění, nepoužívejte mnoho barevných rámečků a efektů. Velká různorodost spíše celkový dojem zkazí a odvádí pozornost od toho nejdůležitějšího, čímž je příběh či událost zachycená fotografií.

Rozložení fotek na stránce - Střídejte více fotkové stránky a jednofotkové stránky. Občas vložte fotku jako pozadí přes celou stránku a na vhodném místě ji překryjte menší fotkou. Knížka tak získá svěží vzhled. Nevkládejte fotky příliš blízko hranám listu, může to působit rušivě. Nebojte se fotku natočit a nechat jí koncem listu oříznout celý roh, pokud to kompozice fotky dovolí. Dbejte na to, aby to nebyl jen malý kousek a nevypadalo to jako chyba.

Příprava fotografií - Pokud nechcete využít služby našeho grafika pro přípravu fotografií na tisk (lze vybrat při odesílání objednávky), bylo by vhodné fotky před vložením do knihy upravit použitím přinejmenším automatické korekce v některém z grafických programů, např. Zoner nebo Picasa. Vyhnete se tak poměrně tmavému tisku u některých neupravených fotek. Fotky nijak nezmenšujte a ponechte v plném rozlišení.

Kliparty a texty - V nabídce je široký výběr klipartů, smajlíků či vlajek, ale i zde platí pravidlo, že není vhodné každou fotografii "vylepšit" nějakou grafikou. Přidejte radši vlastní infografiky či doplňky, které si spojíte s danou událostí. Příliš mnoho komentářů zajímavosti nepřidá. Omezte se na občasné připomenutí místa a roku, protože to, co se nyní zdá jasné, je za pár let... však víte. Držte se střídmosti a výsledku to prospěje.

Tvorba knihy ve vlastním programu - fotoknihu lze objednat pouze pomocí našeho programu AZFOTO AlbumMaker, ale můžete si jednotlivé stránky poskládat v libovolné jiné aplikaci a do AlbumMakeru je automaticky vložit jako celostránkové fotky.

MYSLETE NA TO, ABY BYL VÝSLEDEK PĚKNÝ A VKUSNÝ. NENÍ POTŘEBA DO JEDNÉ KNIHY POUŽÍT VŠECHNY NABÍDKY PROGRAMU. V JEDNODUCHOSTI JE SÍLA! 

 

Oblíbené motivy

 

Svatební fotokniha

Prožívejte svůj svatební den znovu a znovu. Fotokniha je nejkrásnější způsob jak uchovat vaši svatbu stále živou. Babičkám vytvoříte knihy menší, pro vás tu největší.
undefined

fotokniha z dovolené

Vytvořte si cestopis z vlastních vzpomínek, ke kterým se budete vracet. Zimní zážitky vás ochladí v létě a letní radovánky zahřejí v zimě. Zápisky z cest promění fotoknihu v ilustrovaný deník cestovatele. Fotokniha tak poslouží jako inspirace pro vaše blízké. 
undefined

narození Našeho miminka

Deník vašeho miminka čistě a podle vašich představ. K tématicky vhodným fotkám jen doplníte vaše poznámky. "První úsměv. První zoubek... 15. ledna se posadil na zadek... 8. října naposled mokré tepláky... 21. října ne, tak až dnes."
undefined

moje kuchařka

Jsou vaše recepty nejlepší a přesto vám nikdo nechce vydat kuchařku? Baví vás kulinaření a rádi svou vášeň sdílíte? Uvařte, vyfoťte, sepište a vaší fotoknihou o vaření obdarujte své blízké, kteří vás opakovaně žádají o recept, protože jste prostě hodně dobrá kuchařka!
undefined

domácí mazlíčci

Máte taky někdy pocit, že vaše rodiče rozmazlují své mazlíčky více, než svá vnoučata? Legrace, každopádně jim udělá ohromnou radost, když vedle fotoknihy s vnoučaty dostanou i tu s jejich pejsky nebo drůbeží, to záleží. Anebo klidně společnou - děti a zvířata si rozumí.
undefined

Rodinná fotokniha

Kouzelným šuplíčkům s několika černobílými rodinnými fotkami, které všechny generace se zájmem a pobavením vytahují už odzvonilo. Přiznejte si, kdo se kdy podívá do záplavy souborů na vašem disku? Je na čase vybrat ty nejlepší fotografie a obratně je poskládat do fotoknihy, kterou si jednoduše opět najdou ti nejmladší i nejstarší a stráví nad ní pár radostných chvil. Prostředky se mění, tradice zůstávají.
undefined

stavba našeho domu

AZ FOTO uvádí dokumentární cyklus o vašem nadšení a píli. Každý hrdý stavitel se rád vrací k základům a obdivuje, jak se vše zvládlo. Fotokniha není jen hezkou vzpomínkou, ale i praktickým stavebním deníkem, který odhalí, odkud kam vede elektrika, nebo třeba kde je zakopaný pes.
undefined 

oslava narozenin

Vždy člověka potěší, když dostane fotografie s přidanou hodnotou. Vy jste je prohlédli, vytřídili, upravili a chronologicky a zábavně poskládali do fotoknihy a pravděpodobně přidali spoustu poznámek a klipartů, tak aby obdarovaný věděl, že mu na vás záleží. Protože čas, který jste nad tím strávili je nejcennější a jak originální!
undefined

odchod kolegy

Nenechte kolegu odejít, aniž by neměl pocit, že opouští ten nejlepší kolektiv ze všech. Vtipně okomentované společné fotovzpomínky, popřípadě nafingované příběhy a fotomontáže potěší parťáka a uvolní atmosféru loučení.
undefined

STÁHNOUT PROGRAM PRO OBJEDNÁNÍ FOTOKNIHY

 


POZOR! NEZOBRAZUJE SE VÁM TEXT PŘI SESTAVOVÁNÍ FOTOKNIHY?

Aktualizace Windows KB5000802 (březen 2021) způsobuje "neviditelný" text v programu AlbumMaker.

Text se při tvorbě fotoknihy nezobrazuje

Pro správné zobrazení textu při tvorbě fotoknihy je potřeba nainstalovat opravnou aktualizaci Windows KB5001649.

Návod na instalaci aktualizace najdete ZDE.

Diskuze


Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé.
POTŘEBUJETE PORADIT? 
?
X