Velikosti fotografií 

Udávaný formát příklad, 10x15 neznamená, že výsledná fotka bude velká 100x150 mm.

Každý výrobce fotografických materiálů dodává trochu jinou velikost fotografických papírů. V našem případě se jedná o renomované společnosti FujiFilm a Kodak.

Přesnou velikost formátů najdete v tabulce skutečných velikostí.

Skutečná velikost fotografií

 undefined

Povrch

Naše minilaby nabízí převážně klasické povrchy fotek LESK a MAT. Na tyto povrchy jsme zvyklí již od úplného počátku fotografie v 19 století. V případě zájmu jsme schopni objednat i jiný materiál 

undefined

Způsob kompozice

Pokud si obrazovou veliikost nenastavíme sami, stroj to samozřejmě podle zadaného formátu udělá za nás.

Jen je potřeba vědět, že záběry z digitálního fotoaparátu mají jiný poměr stran než běžné formáty fotek. Proto musíme počítat s nutným ořezem. Tato varianta se nazývá ořez.

Tomuto ořezu se můžeme vyhnout. Na fotografii ovšem budou po stranách bílé pruhy.

Jestli tedy budeme chtít foto bez ořezu (všechno co vidíme na monitoru), je nutné při zadávání zakázky požadovat plný formát.

Můžeme si také připravit snímek v jiné velikosti než nám nabízí rozměry papíru. Např. 7x10 cm. Jen si nesmíme zapomenout nastavit v našem grafickém editoru hustotu 300 či 320 dpi podle minilabu. Potom musíme vybrat nejbližší větší rozměr fotografie a zadat beze změny velikosti. Na výsledné fotografii bude námi připravený digitální obsah vytištěn uprostřed a zbytek papíru bude bílý.

Informace o jednotlivých minilabechVelikosti fotek pro přípravu dat

 undefined

Barevné korekce

Každý náš minilab je obsluhován zkušeným laborantem. Ten má vyvinutý barvocit. Je schopen každou fotku barevně upravit aby co nejvíce odpovídala realitě. Barevné korekce jsou u nás zdarma.

Pokud máte zkalibrovaný monitor podle našeho minilabu a barevné korekce si děláte sami, objednávejte zpracování bez barevných korekcí.

Nejjednodušší kalibrace je pomocí kalibrační fotky. Tu si zdarma vyzvednete na příslušné prodejně kde chcete fotky zpracovávat. Stejnou fotografii si otevřete na kalibrovaném zařízení. Snažíte se nastavením monitoru či grafické karty počítače dosáhnout sladění barev na předloze (kalibrační fotce) a monitoru.

Stáhnout kalibrační fotografii

 undefined

Barevné profily

Minilaby používají standardní barevný profil sRGB. Náš odborný personál si po domluvě se zákazníkem poradí s každým profilem. Tato služba je zpoplatněna.

undefined

Formáty (přípony) fotografií

Minilaby převážně pracují s JPG formátem (8 bitů na kanál -24 bit barevná hloubak). Ostatní formáty nemusí být podporovány. Ze souboru RAW a NEFF fotografie vyvolat nelze. Tyto formáty nejsou určené k tisku. Musí se pomoci grafického programu převést do komprimovaného formátu JPG nebo bezztrátového TIFF či BMP.

Umíme pracovat se všemi grafickými soubory. Na požádáni převedeme netisknutelný formát do tiskového. Tato služba je zpoplatněna.

 undefined

Média (uložení fotek pro vyvolání)

Umíme vyvolat fotky ze všech současných i minulých digitálních zařízení. USB disky a online objednávky jsou samozřejmostí. Disketa nebo cédéčko pro nás nejsou problém. 

Stejně jako umíme zpracovat všehny digitální nosiče, nezalekneme se analogu. Minilaby jsou vybaveny profesionálnímí skenery pro vyvolání jakéhokoliv filmu.

undefined

Detailní informace o jednotlivých minilabech

Objednat fotografie

POTŘEBUJETE PORADIT? 
?
X