Jak kupovat digitál

Na současném trhu je množství fotoaparátů jak kompaktních tak i jednookých zrcadlovek. Jak ale vybrat ten pravý model? Pokusíme se Vám pomoci v rozhodování. Nejdůležitější je totiž uvědomit si jaké máme na výběr možnosti a k čemu chceme fotoaparát používat.

Tato část stránek Vám ukáže právě tyto možnosti výběru a možnosti použití fotoaparátů.
digitální kompakt

Digitální kompakt


Kompaktní fotoaparáty jsou menší a lehčí nežli jednooké zrcadlovky. Ovšem také nabízejí menší množství kreativity a možností.

Kompaktních fotoaparátů existuje celá řada. Najdeme zde malé kovové šperky i jednoduché základní modely. Ale nalezneme zde i ultrazoomové modely s širokým rozsahem zoomu (přibližování obrazu) a konečně i modely kreativní s množstvím funkcí, manuálním ovládáním a možností připojení nejrůznějšího příslušenství.

Cenově se digitální kompaktní fotoaparáty pohubují od necelých 2.000,- Kč až do cca 20.000,- za kreativní ultrazoomové modely s HD videosekvencemi.

Pro kompakt se rozhodněte v případě, že budete fotoaparát vvyužívat jako uživatel ale fotografování není pro vás koníčkem, nebo v případě kdy preferujete malou velikost a váhu či odolnost modelu. Naopak pokud preferujete možnosti, kreativitu a počítáte v budoucnu s případným rozšířením Vašeho "fotografického parku" či přechodem na lepší model, pak je pro Vás výhodnější jednooká zrcadlovka.

Jak kupovat digitální kompakt


digitální zrcadlovka

Digitální zrcadlovka


Jednooké digitální zrcadlovky jsou větší nežli kompaktní fotoaparáty ovšem také poskytují nesrovnatelně více kreativních možností a i vyšší kvalitu výsledných záběrů. Jedooká zrcadlovka sestává z tzv. těla což je vlastní fotoaparát a z objektivu, který je možné vyměňovat podle aktuálních potřeb fotografa.

Jednooké zrcadlovky můžeme rozdělit do několika skupin - od těch pro začínající fotografy (tzv. entry level) přes pokročilé zrcadlovky, poloprofesionální modely až k těm plně profesionálním fotoaparátům. Aparáty mezi jednotlivými skupinami se liší jak množstvím funkcí tak dílenským zpracováním, rychlostí, výdrží a odolností.

Digitální jednooká zrcadlovka se základním objektivem stojí v rozmezí 9.000,- Kč u základní třídy až po 250.000,- Kč u profi modelů.

Jednooká zrcadlovka je volba pro Vás pakliže Vás fotografování zajímá, chcete se mu více věnovat a potřebujete nástroj jenž Vám umožní ztvárit Vaše kreativní představy.


Jak kupovat digitální zrcadlovkuzavřít