Novinky od Canonu

Úterý 14.2.2012 11:24

Další výrobce, který představil své nové fotoaparáty pro rok 2012 je společnost Canon. Naleznete zde ultrazoomové modely, rodinné kompaktní fotoaparáty i krásné digitální šperky Ixus s jedním podvodním aparátem s vodotěsností až do 10 m.
Canon Digital Ixus 510 HS

Cena ještě nebyla stanovena

Prvním z představených aparátů je nový elegantní člen rodiny exkluzivních kompaktů Ixus. Malé kovové tělo skrývá CMOS snímací čip o rozlišení 10 Mpis a vynikající kresbou, který kromě fotografií dokáže nahrávat video ve Full HD rozlišení. Uvnitř tenkého těla se také skrývá objektiv s velkým 12x optickým zoomem, který začíná již na 28 mm ohniskové vzdálenosti v přepočtu na klasický kinofilm.

Model je kromě toho vybaven i velkým dotykovým LCD panelem PureColor II G s úhlopříčkou 8 cm a rozlišením 461 kpix. Celkově se tak jedná o moc hezký digitální fotoaparát s elegantním designem a možností všestranného použití.

Doporučujeme!

Více informací o modelu.


Canon Digital Ixus 500 HS

Cena ještě nebyla stanovena

Tento fotoaparát je sesterským a cenově zajímavějším modelem k předešlému přístroji. Oba aparáty jsou si vlastnostmi velmi podobné a používají i stejný design. Jediný rozdíl je v zadním displeji, který u tohoto modelu není dotykový a má menší úhlopříčku jen 7.5 cm.

Přesto se ale jedná o fotoaparát, který přináší stejné možnosti jako přístroj uváděný výše. Záleží pouze na Vás, jestli se vám více líbí ovládání pomocí dotyků přímo na displeji, nebo dáte přednost klasickým tlačítkům na těle fotoaparátu.

Více informací o modelu.


Canon Digital Ixus 240 HS

Cena ještě nebyla stanovena

Další fotoaparát z rodiny kompaktů Ixus. Tato malá kovová krabička je vybavena CMOS snímacím čipem o velkém 16 Mpix rozlišení a dokáže, stejně jako výše uvedené modely nahrávat video ve Full HD rozlišení. Objektiv má hezký 5x optický zoom, který začíná již na 25 mm ohnisková vzdálenosti (přepočet na klasický kinofilm). proto se tento aparát hodí nejen pro běžnou fotografii, ale také na pořizování panoramatických snímků.

Zadní LCD panel je plně dotykový s úhlopříčkou 8 cm a rozlišením 461 kpix. napájení je řešeno pomocí Li-Ion akumulátoru, jak je u fotoaparátů řady Digital Ixus zvykem.

Celkově lze o tomto modelu říci, že se jedná o zajímavý fotoaparát, který kombinuje vynikající vlastnosti se zajímavou cenou.

Více informací o modelu.


Canon PowerShot SX260 HS

Cena ještě nebyla stanovena

Tento model již nenáleží mezi malé kovové kompakty Ixus, ale jedná se o ultrazoomový pokročilý model, který kombinuje možnosti manuálního ovládání s velkým 20x optickým zoomem. Mimo manuální nastavení jsou zde i pokročilé automatické režimy, které například dovedou sami vybrat jeden z 32 scénických programů.

Fotoaparát je vybaven CMOS snímacím čipem o rozlišení 12 Mpix a jeho hezký 20x optický zoom začíná na 25 mm ohniskové vzdálenosti v přepočtu na klasický kinofilm. Zadní LCD panel má rozlišení 461 kpix s úhlopříčkou 7.6 cm a fotoaparát umí nahrávat i video ve Full HD rozlišení při 24 sn/sec. Napájení je provedeno pomocí Li-Ion akumulátoru.

U tohoto modelu navíc naleznete vstavěný GPS přijímač, který přikládá k fotografiím popisek s přesnými souřadnicemi jejich pořízení. Budete tak mít zaznamenáno, kde jste jakou fotografii pořídili.

Více informací o modelu.


Canon PowerShot SX240 HS

Cena ještě nebyla stanovena

Tento fotoaparát je opět sesterským modelem k výše uvedenému. Liší se od něho pouze v drobnosti a to v tom, že postrádá GPS přijímač. Jinak má tento aparát zcela stejné vlastnosti i použití.Více informací o modelu.


Canon PowerShot D20

Cena ještě nebyla stanovena

Společnost Canon tento rok uvede na trh i nový podvodní fotoaparát, který je nástupcem velmi úspěšného modelu PowerShot D10. Mohutné plastovo - kovové tělo je vybaveno vnitřním vertikálním objektivem periskopové konstrukce, který má 5x optický zoom v rozsahu 28 - 140 mm (přepočet pro kinofilm) a také CMOS snímací čip s rozlišením 12 Mpix. Nahrávané video může mít až Full HD rozlišení a zadní LCD panel o úhlopříčce 7.5 cm má rozlišení 461 kpix. Napájení je řešeno pomocí Li-Ion akumulátoru.

Hlavní předností fotoaparátu je ale jeho velká odolnost. Dovede se potápět a fotografovat až do hloubky 10 m a vydrží pád z výšky 1,5 m na betonovou plochu. Kromě toho lze s tímto fotoaparátem fotografovat i v mrazu do -10 stupňů Celsia. Proto je tento přístroj ideálním fotoaparátem pro aktivní lidi, kteří mají rádi sport, hlavně zimní a vodní sporty a také pro ty kdo plánují vyrazit na dovolenou k moři, nebo prostě si jen sjet nějakou řeku.

Více informací o modelu.


Canon PowerShot A4000 IS

Cena ještě nebyla stanovena

Tento fotoaparát načíná řadu rodinných kompaktních fotoaparátů za zajímavou cenu PowerShot A. Jedná se o nejpokročilejší z těchto fotoaparátů, který má 16 Mpix CCD snímací čip a hezký 8x optický zoom a IS optickou stabilizací obrazu s ohniskovou vzdáleností začínající na 28 mm ekvivalentu pro kinofilm. Dovede nahrávat video v HD rozlišení a zadní LCD panel má úhlopříčku 7.6 cm a rozlišení 230 kpix.

Příjemné je u tohoto modelu napájení pomocí Li-Ion akumulátoru a také malé a tenké elegantní tělo fotoaparátu. Celkově je to moc hezký a elegantní model, který přináší i zajímavou cenu.

Více informací o modelu.


Canon PowerShot A3400 IS

Cena ještě nebyla stanovena

Další z představovaných fotoaparátů je model, který je velmi podobný výše uvedenému fotoaparátu PowerShot A4000 IS. Liší se od něho svým objektivem, který má pouze 5x optický zoom, také od 28 mm ohniskové vzdálenosti a LCD panelem, který je u tohoto modelu dotykový a slouží ke zjednodušení ovládání fotoaparátu.

Více informací o modelu.


Canon PowerShot A2400 IS

Cena ještě nebyla stanovena

Tento fotoaparát je opět jednodušší variantou předešlého, od kterého se liší menším LCD panelem, který již není dotykový a má úhlopříčku 6.8 cm při stejně velkém 230 kpix rozlišení. Fotoaparát má i menší a tenčí tělo, ale jinak má stejné vlastnosti jako předchozí model PowerShot A3400 IS.

Více informací o modelu.


Canon PowerShot A2300

Cena ještě nebyla stanovena

Opět model, který je jednodušším sesterským fotoaparátem k předchozímu přístroji PowerShot A2400 IS. Tyto fotoaparáty se od sebe designově vůbec neliší a jediný rozdíl mezi nimi je v optickém IS stabilizátoru obrazu, který tento model postrádá.

Více informací o modelu.


Canon PowerShot A1300

Cena ještě nebyla stanovena

Dostáváme se k posledním dvou představovaným fotoaparátům, kteří jsou zástupci levných rodinných přístrojů pro běžné uživatele a jejich největší předností je velmi zajímavá cena.

tento konkrétní přístroj má CCD snímací čip s rozlišením 16 Mpix a 5x optický zoom, který má ohniskovou vzdálenost v rozsahu 28 - 140 mm. Video se nahrává v HD rozlišení a zadní LCD panel má úhlopříčku 6.8 cm s rozlišením 230 kpix. Napájení je řešeno pomocí AA (tužkových) baterií.

Zajímavostí tohoto modelu je bezesporu jeho průhledový optický hledáček, který se na digitálních kompaktech jen tak nevidí. Je to stejný hledáček na který si možná pamatujete s klasických analogových fotoaparátů, které fotili na klasický film.

Celkově je to zajímavý model, který na běžnou rodinnou fotografii více než postačí a přitom je k mání za zajímavou cenu.

Více informací o modelu.


Canon PowerShot A810

Cena ještě nebyla stanovena

Poslední z představovaných modelů má stejný objektiv i snímací čip a další vlastnosti jako předchozí model PowerShot A1300, ale chybí mu onen zmiňovaný optický hledáček. je tedy ještě jednodušší variantou a zároveň také nejjednodušší a nejlevnější fotoaparát Canon z novinek pro rok 2012.

Více informací o modelu.

Ondřej Šimůnek


články

Víme kde se co šustne


Pravidelně sledujeme dění ve fotografickém světě a přinášíme Vám aktuální novinky, postřehy, zprávy o slevách a výhodných akcích, ale i návody a doporučení jak fotografovat.

Poslední články | RSS kanál


zavřít