Panasonic Lumix DMC-LX2

Další širokoúhlý digitální kompakt podporující formát 16:9. Aparát samozřejmě podporuje i formáty 4:3 a tradiční fotoformát 3:2. Je osazen speciálním širokoúhlým čipem 10.4 Mpix s maximálním rozlišením 4224 x 2376 pix. Podpora formátů 16:9 tak není jen ořezem přebytečných pixelů zeshora a zespoda, ale jako základní formát pro který je uzpůsoben čip i objektiv je brán právě poměr stran 16:9. Tradiční formáty 4:3 a 3:2 jdou tedy dělány ořezem ze stran.

Objektiv je s 4x optickým zoomem ve velmi pěkném rozsahu 28 - 112 mm a navíc je, jak bývá u Panasonicu zvykem, vybaven optickým stabilizátorem obrazu pracujícím ve dvou režimech.

Nově je aparát opatřen systémem IIC - Intelligent ISO Control, který nastavuje v závislosti na ohniskové vzdálenosti a osvitu scény ISO čipu automaticky. V podstatě se jedná o poupravenou "digitální stabilizaci obrazu" zvyšováním citlivosti čipu. V kombinaci s výkonným optickým Mega I.O.S. stabilizátorem může poskytovat velmi zajímavé výsledky.

Velmi zajímavá je možnost nejenom fotografovat snímky ve formátu 16:9, ale i v tomto formátu pořizovat videosekvence až v úžasném rozlišení 1280 x 720 pix! Sice jen 15 sn/sec, ale zato neomezeně dlouhé. Pokud potřebujete rychlejší framerate, musí stačit rozlišení 848 x 480 pix s 30 sn/sec.

Snímky se ukládají na paměťové karty SecureData nebo Multimedia a jako napájení slouží Li-Ion akumulátor, který je včetně nabíječky součástí balení. Fotoaparát využívá systém zpracovávání záběrů - Venus Engine III, který např. inteligentně potlačuje šum v tmavých místech záběru bez jasového poškození míst světlých.

Aparát kromě automatického režimu podporuje i režimy poloautomatické a manuální režim. Navíc je možné v automatickém režimu použít 14 kreativních programů. Celkově je přístroj laděn trochu ve stylu retro - připomíná kovové mechanické přístroje, zejména pak legendární Leica fotoaparáty, ostatně je Leica objektivem vybaven.

Oproti předchozímu mudelu DMC-LX1 přináší tedy vyšší rozlišení, vyšší citlivost CCD čipu až 3200 ASA, větší LCD, živější reakce, systém IIC a Venus Engine III a řadu drobných vylepšení. Bohužel i Panasonic se již vydal cestou šetření a tak je přístroj osazen interní 13 MB pamětí a v balení kartu nenajdeme. Zato na druhou stranu našince potěší plně české ovládání přístroje.

Velmi povedený a originální model.
obrázek setu Stříbrná verze ikona

Ceny platné pro internetový obchod azfoto.cz, ceny na prodejnách se mohou lišit.

Obsah standardního balení  • Digitální fotoaparát PANASONIC Lumix DMC-LX2
  • USB kabel
  • Nabíječka
  • Návod v češtině
  • Video kabel
  • Software PANASONIC
  • Poutko
  • Li-Ion akumulátor

Označení na trhuJméno pro evropký trh Lumix DMC-LX2
Jméno pro americký trh Lumix DMC-LX2
Jméno pro asijský trh Lumix DMC-LX2
Rok uvedení na trh 2006
Záznam založen 19.7.2006
Poslední změna záznamu 26.11.2008
Alternativní názvy Lumix DMC-LX2, Lumix LX2, Lumix DMC-LX-2, Lumix LX-2, Panasonic DMC-LX2, Panasonic DMC-LX-2, Panasonic LX2, Panasonic LX-2, DMC-LX2, LX2, LX-2, Lumix, Panasonic

O výrobciPanasonic Jeden z největších producentů spotřební elektroniky. Fotoaparáty Panasonic si drží dlouhodobě velmi vysoký standard.

Více o výrobci

Alternativní volby - nejpodobnější fotoaparátyE-M5 Mark II
Olympus
E-M5 Mark II

27.990,-
PowerShot G1 X Mark II
Canon
PowerShot G1 X Mark II

16.490,-
PowerShot G7 X Mark II
Canon
PowerShot G7 X Mark II

16.490,-
PowerShot G5 X
Canon
PowerShot G5 X

18.990,-
PowerShot G9 X
Canon
PowerShot G9 X

12.190,-
PowerShot G9 X Mark II
Canon
PowerShot G9 X Mark II

12.590,-

zavřít