Unikátní kompakt s výměnnými objektivy systému micro 4/3. Stylový aparát je tak velmi malý a přitom dokáže pořizovat snímky vysoké kvality jako digitální zrcadlovky. Přístroj disponuje 13.1 Mpix Live MOS snímačem a krom velmi kvalitních fotografií dokáže také nahrávat HD video v rozlišení 1280 x 720 pix. To vše je doplněno o optickou stabilizaci obrazu a pokročilý obrazový procesor TruePic V.
Celý aparát je proveden v retro stylu a krom objektivů k němu lze dokoupit celou řadu dalšího příslušenství včetně klasického průhledového hledáčku, přídavného blesku a díky novému portu pro el. příslušenství také el. hledáček a adaptér pro připojení mikrofonu. Aparát používá na Olympus netypický, ale běžně používaný typ SD či SDHC paměťové karty místo menších a pomalejších xD karet.
Aparát je uzpůsoben i pro kreativní fotografii a obsahuje spoustu funkcí, které dovolují aby si fotograf se svými snímky opravdu vyhrál. Kromě poloautomatických a plně manuálních nastavení expozice v něm naleznete také 8 uměleckých filtrů, které lze u RAW snímků aplikovat i zpětně a to buď přímo ve fotoaparátu nebo na počítači s použitím Olympus softwaru. Kromě toho obsahuje také 19 scénických režimů, možnost vícenásobné expozice až 3 snímků přes sebe a spoustu dalších barevných filtrů.
Pro náhled fotografie slouží velký HyperCrystal LCD panel s úhlopříčkou 7.6 cm a rozlišením 230 kpix. Pro pohodlné ovládání a nastavení je aparát vybaven dvěma ovladači a nově vyvinutým menu. Zajímavou a nevšední u digitálních fotoaparátů je možnost dokoupení klasického průhledového nebo elektronického hledáčku, který se připevňuje na kolejničky pro blesk. Samotný aparát není vybaven vlastním bleskem.
O napájení se stará Li-Ion akumulátor BLS-1 s výdrží na jedno nabití dle standardů CIPA až 300 snímků. Další příjemnou funkcí je také možnost hlasové poznámky a to o délce až 30 sekund. Samozřejmostí je antiprachová ochrana čipu s ultrazvukovým filtrem.
Oproti předchozímu modelu se tento výrazně neliší. Pomineme-li změnu barvy na černou je největší novinkou port pro připojení el.hledáčku (který není součástí balení) nebo externích mikrofonů. Záznam zvuku je nově ve stereo, ale vyžaduje dokoupení externího adaptéru pro připojení mikrofonu. Přibyly také dva nové umělecké filtry.
Povedený model.
Nyní Vám nabízíme Olympus E-P2 v jedinečné akci se značkovou brašnou
Lowepro Cirrus 110 Modrá zdarma! Akce platí pouze do vyčerpání zásob.
Nyní Vám tento fotoaparát nabízíme s bonusem dvou českých specializovaných fotoprogramů zdarma.
DenoiseMyImage slouží pro odšumění Vašich fotografií, přičemž výsledky má mnohem lepší nežli standardní odšumovací filtry v grafických editorech (např. Photoshop).
SignMyImage slouží pro neviditelné podepsání Vašich fotografií i se službou vyhledání Vašich podepsaných snímků na Internetu.